Транспорт вазирининг тегишли буйруғи билан 2025 йил 18 февралдан Ирисқулова Камола Нормат қизи Вазирнинг йўл хўжалиги соҳасида илмий ишлар ва инновациялар бўйича ёрдамчиси лавозимига тайинланди.
Шаҳарлараро автобус йўналишлари учун онлайн чипталар олишга мўлжалланган vtoticket.uz ҳамда UzBus мобил иловаси сайти ишламай қолди.
Ўтган йилда Тошкент метрополитенида ташилган йўловчилар миқдори 2023 йилга нисбатан 98,3 миллионга (ёки 57,2 фоизга) кўп.
Ижтимоий тармоқларда Ўзбекистонда янги “GAB Airlines” авиакомпанияси ташкил этилгани ва Airbus-320 ва Airbus-330 ҳаво кемаларида парвозларни амалга ошириши ҳақидаги хабарлар тарқалди.
Қозоғистон – Россия чегарасида жойлашган “Алимбет“ ва “Сирим“ назорат-ўтказиш пунктлари вақтинча ёпилади.
Бу бўйича Транспорт вазирлиги йўловчиларга маълумот берди.
Транспорт вазирлиги республиканинг турли ҳудудларидан халқаро йўналишларда автобус қатновларини ташкил этиш режалаштирилаётганини маълум қилди.
Бугун транспорт вазири Илҳом Махкамов Туркиянинг «RÖNESANS HOLDING» бошқаруви раиси Камил Яникомероғлу билан музокаралар ўтказди.
Пойтахтимиздаги «Ўзэкспомарказ» миллий кўргазма мажмуасида 20-юбилей «Транспорт ва логистика – TransLogistica Uzbekistan 2024» кўргазмаси ўз фаолиятини бошлади.
"Ривожланган давлатларда одамлар ўзининг ҳаракатланишини ярим йил олдин режалаштиради, поездга билетларни ҳам ярим йил аввал харид қилади".