Joriy yil 17-dekabrda Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov “Tatneft” OAJ bosh direktori Nail Maganov bilan uchrashdi.
Tatariston poytaxtidagi «Qozondagi Sharq bozori» xalqaro milliy madaniyat festivali yakunlandi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining o‘rinbosari - turizm va madaniy meros vaziri Rasul Zarikeev boshchiligidagi delegatsiya Qozon shahriga tashrifi davomida Tatariston Respublikasi raisi Rustam Minnixanov tomonidan qabul qilindi.
Rossiyaning Qozon shahrida 25-30-noyabr kunlari « Vostochnыy bazar v Kazane» («Qozonda sharqiy bozor») xalqaro festivali o‘tkaziladi.
Joriy yil 29-iyulda Transport vaziri Ilxom Maxkamov Tatariston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari, sanoat va savdo vaziri Oleg Korobchenko boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashdi.
Tataristonda (Rossiya Federatsiyasi) samolyot halokatga uchradi, uch kishi hayotdan ko'z yumdi, bir kishi jarohat oldi.
Yelabuga va Nijnekamskda (Rossiya Federatsiyasi, Tatariston Respublikasi) dron hujumi oqibatida 14 kishi jarohatlangan. Olti nafari shifoxonada qolmoqda.
Yelabuga (Rossiya Federatsiyasi, Tatariston Respublikasi)dagi dron hujumi oqibatida yetti kishi jabrlandi. Uch nafari shifoxonaga yotqizildi, deb xabar berdi Tatariston rahbari matbuot xizmati.
Joriy yil 13-15-mart kunlari Tataristonda “Oʻzbek kinosi kunlari” tadbirlari boʻlib oʻtadi.
Joriy yil 21-fevral – 3-mart kunlari Rossiya Federatsiyasining Qozon shahrida tarixda ilk bor «Kelajak o‘yinlari» xalqaro kompleks musobaqasi bo‘lib o‘tadi. 100 dan ortiq mamlakatdan 2 mingga yaqin sportchi ishtirok etishi ko‘zda tutilgan sport tadbirida O‘zbekiston delegatsiyasi ham qatnashadi.