Фарғона вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси ҳамда вилоят Миллий гвардияси ходимлари ҳамкорлигида навбатдаги тезкор тадбир бўлиб ўтди.
Фарғона вилояти ҳудудларида маиший чиқиндиларни тўплаш ва олиб чиқиб кетиш бўйича хизмат кўрсатиш учун мажбурий тўлов тарифлари тасдиқланди.
150 млн сўмдан зиёд даромад олмоқда.
Экология вазирлиги томонидан Фарғона вилояти Қувасой шаҳар “Ҳувайдо“ МФЙ ҳудудидан оқиб ўтган “Бешолиш“ сой бўйидан 270 туп кўп йиллик соғлом дарахтлар ноқонуний кўчирилиши ҳолати бўйича тегишли ўрганиш ишлари ўтказилди.
Рейд тадбирлари давомида 8 нафар ов қуролини ҳужжатсиз ноқонуний сақлаб келаётган, 27 нафар жамоат жойида тиғли буюм олиб юрган шахсларга нисбатан жиноий ва маъмурий чоралар кўрилди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Фарғона вилоятидаги олий таълим ташкилотлари фаолиятини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори (ПҚ-26-сон, 24.01.2025 й.) қабул қилинди.
Ҳакимжон Долимов Фарғона вилояти ҳокимининг қурилиш, тўсиқларсиз муҳит яратиш, коммуникациялар, коммунал хўжалик, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига тайинланди.
Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров Фарғона вилояти ҳокими Хайрулло Бозоровни тақдирлади.
Ўрганишлар чоғида уларнинг молиявий ишларига аралашилмайди ҳамда шохобчалар одатдаги иш тартиби бўйича фаолият кўрсатади.
Фарғона вилояти ҳокимлиги Жанубий Кореянинг AHA Co., Ltd компанияси билан мактаблар учун смарт доскалар ҳамда электромобиллар учун зарядловчи станция қурилмаларини ишлаб чиқариш бўйича ҳамкорлик меморандуми имзоланди.