2024 йилда ушбу йўналиш бўйлаб Ҳиндистондан Ўзбекистонга (Мундра – Сергели) 20 та йигирма футлик контейнер ташувлари муваффақиятли амалга оширилган эди.
Фавқулодда ҳодиса жойида қутқарувчилар ишламоқда, деб хабар берди NDTV телеканали.
“Калькулятор-одам” деб эътироф этилаётган ҳиндистонлик мактаб ўқувчиси бир кунда олтита жаҳон рекордини ўрнатди, деб хабар бермоқда UPI.
Ҳиндистон ҳарбий-ҳаво кучларининг Mirage 2000 самолёти Мадхья-Прадеш штатида машғулотлар вақтида ҳалокатга учради, учувчилар омон қолишди, деб хабар берди мамлакат ҳарбий-ҳаво кучлари.
Ҳиндистон шимолидаги Уттар-Прадеш штатида 29 январь куни Кумбха-мела диний фестивалида юз берган тиқилинч оқибатида камида етти киши ҳалок бўлди, 10 дан ортиқ киши жароҳатланди.
Ҳиндистоннинг Праяграж шаҳрида ҳиндларнинг Кумбха Мела фестивали вақтида тиқилинч юз берди, камида 15 киши ҳалок бўлди, деб хабар бермоқда Франc Пресс агентлиги исми ошкор этилмаган шифокорга таяниб.
Нью-Деҳлида қулаб тушган беш қаватли бино вайроналари остида 20 дан ортиқ одам қолиб кетди. Бу ҳақда ANI агентлиги маълум қилди.
Ўзбекистон элчиси Сардор Рустамбоев Ҳиндистоннинг йирик компаниялар гуруҳи ҳисобланадиган «Hinduja Group – India» раиси Ашок Ҳиндужа ва «Hinduja Group – Europe» раиси Пракаш Ҳиндужа билан музокаралар ўтказди.
Ҳиндистон 2040 йилгача Ойга ҳинд астронавтини қўндиришга қаратилган улкан космик дастурни ишлаб чиқди.