Шу йилнинг 5 март куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва Грузия Бош вазири Иракли Кобахидзе бошчилигида икки мамлакат ҳукумат делегацияларининг учрашуви бўлиб ўтди.
Дилмурод Касимов Бош прокурор ўринбосари лавозимига тайинланди.
Тошкент халқаро аэропортида юқори мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шарифнинг Ўзбекистонга ташрифи ниҳоясига етди.
Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф Тошкент шаҳрига келгач, Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ҳамроҳлигида “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф буюрди.
Бугун, 22 февраль куни Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Респуликаси Бош вазири Абдулла Арипов Афғонистон Бош вазирининг ўринбосари вазифасини бажарувчи Мулло Aбдул Ғани Бародар билан икки томонлама музокаралар ўтказди.
Мамлакатимиз ҳукумати делегацияси 31 январь куни Олмаота шаҳрида бўлиб ўтган Евроосиё ҳукуматлараро кенгашининг навбатдаги йиғилишида кузатувчи мақомида иштирок этди.
Олмаота шаҳрида 31 январь куни “Digital Almaty 2025” халқаро рақамли форумининг ялпи мажлиси бўлиб ўтди.
Мамлакатимиз ҳукумати делегациясининг Олмаотага ташрифи доирасида бугун, 31 январь куни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов Қирғиз Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Раиси – Президент Администрацияси Раҳбари Адилбек Касималиев билан икки томонлама учрашув ўтказди.
Шу йилнинг 30-31 январь кунлари Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов Олмаота шаҳрида амалий ташриф билан бўлади.