Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги ташаббуси ва ҳамкор ташкилотлар кўмагида ташкил этилган семинарда Агентлик масъуллари, Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раҳбарияти, ҳудуддаги 44 та ташкилот ва идораларда фаолият юритаётган хотин-қизлар, ОАВ ходимлари ва жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
2025 йил 13 январда Олий Мажлис Сенатининг Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси томонидан 14 январь — Ватан ҳимоячилари куни ва Ўзбекистон Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 33 йиллиги муносабати билан Сенатда семинар ўтказилди.
Жорий йил 8 ноябрда Адлия вазирлиги АҚШ Халқаро тараққиёт агентлиги (USAID) билан ҳамкорликда «Қонунчилик ҳужжатларини тартибга солиш таъсирини баҳолаш: ислоҳотларни амалиётга татбиқ этиш» мавзусида семинар ўтказди.
Тошкент шаҳрида жойлашган Британия менежмент университетида Марказий Осиё бўйлаб тадбиркорлик - антропологик "орқага назар" мавзусида илмий-амалий семинар бўлиб ўтди.
Mastercard компанияси ва Туризм қўмитаси ўртасидаги қўшма семинар бўлиб ўтди.
Она ва бола саломатлиги маркази ва унинг Хоразм вилоят филиали иштирокида тиббий ёрдамнинг сифати ва уни стандартлаштириш бўйича халқаро семинар ўтказилди.
2023 йил 21 декабрда Сенатнинг Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари қўмитаси томонидан Ҳудудий вакиллик органлари фаолиятини ўрганиш маркази билан ҳамкорликда халқ депутатлари маҳаллий Кенгашларининг маҳаллий бюджет, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш, инвестиция ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссиялари учун «2024 йил учун Ўзбекистон Республикасининг Давлат бюджети тўғрисида”ги Қонун мазмун-моҳиятини тушунтириш юзасидан семинар бўлиб ўтди.
Бугун пойтахтимиздаги Франкфурт меҳмонхонасида 5 декабрь — Бутунжаҳон тупроқ куни муносабати билан “Тупроқ деградациясининг олдини олишнинг инновацион технологиялари” мавзусида республика илмий-амалий семинари бўлиб ўтди.