Сурхондарё вилояти Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси ҳамда вилоят Миллий гвардия бошқармаси томонидан навбатдаги назорат тадбирлари ўтказилди.
“Ўзенергоинспекция“ Андижон вилоят ҳудудий бошқармаси, Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ва Ички ишлар бошқармаси ҳамкорлигида навбатдаги назорат тадбири ўтказилди.
“Ҳудудий электр тармоқлари“ АЖ Энергосавдо филиали Наманган бўлинмаси томонидан энергия ресурсларини талон-торож қилиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат рейд тадбирлари ўтказилди.
“Ҳудудгазтаъминот“ АЖ томонидан Сирдарё вилоятида табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларни аниқлашга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Бош прокуратура томонидан Сирдарё вилоятида ёқилғи-энергия ресурсларидан ноқонуний фойдаланиш билан боғлиқ ҳолатларни фош этишга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
“Ўзенергоинспекция“ Самарқанд вилоят ҳудудий бошқармаси ва вилоят прокуратураси ҳамкорлигида табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Мазкур ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.
“Фарғона ҳудудий электр тармоқлари корхонаси“ АЖ томонидан ҳудудларда электр энергиясидан ноқонуний фойдаланишнинг олдини олишга қаратилган тезкор тадбирдалар ўтказилмоқда.
“Ўзенергоинспекция“ Қашқадарё вилоят ҳудудий бошқармаси ва вилоят прокуратураси ҳамкорлигида ўтказилган назорат тадбирларида электр энергиясидан ноқонуний фойдаланиб келган фермер хўжалиги аниқланди.
"Ўзенергоинспекция" Жиззах вилоят ҳудудий бошқармаси, вилоят прокуратураси ва газ таъминоти корхонаси ҳамкорлигида ўтказилган назорат тадбирларида Жиззах шаҳрида қарийб 500 млн сўмлик табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатлари аниқланди.