Ўзбекистон У-20 терма жамоаси футболчиси Муҳаммадали Ўринбоев Хитойда ўтган Осиё кубогида энг яхши тўпурари сифатида эътироф этилган эди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг «Ўзбекистон халқ артисти Ғуломжон Ёқубовни мукофотлаш тўғрисида»ги фармонини Ўзбекистон Республикаси Президенти маслаҳатчиси Хайриддин Султонов ўқиб эшиттирди.
Президент ташаббуси билан армия тизимида таъсис этилган “Амир Темур жанговар байроғи” мукофоти учун ўтказилган бу йилги танловда Жануби-ғарбий махсус ҳарбий округи ғолиб бўлди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан Абу-Даби шаҳрида бўлиб турибди.
Давлатимиз раҳбари мактаб вакиллари билан учрашиб, уларни ғалаба билан қизғин табриклади.
Ушбу унвоннинг таъсис этилиши тизимда алоҳида ташаббус кўрсатган шахсларни рағбатлантиришда муҳим аҳамият касб этади.
Сунъий интеллект соҳасидаги этика бўйича тадқиқотлар ва ишланмаларни қўллаб-қувватлашга қаратилган Беруний номидаги ЮНEСКО–Ўзбекистон халқаро мукофоти таъсис этилди.
Президентнинг тегишли фармонига асосан Спорт яккакурашлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактабининг оғир атлетика бўйича катта мураббийси Бахром Мендибаев “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони билан тақдирланди.
Қозоғистоннинг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Бейбут Атамқулов мамлакатларимиз халқларининг кўп асрлик дўстлиги ва ҳамжиҳатлигини янада мустаҳкамлаш йўлидаги улкан хизматлари учун “Дўстлик” ордени билан мукофотлади.