Қатарнинг “Hamad Medical Corporation” тиббиёт корпорацияси Миграция агентлиги билан ҳамкорликда ўзбекистонлик ҳамшираларини ишга олишни бошламоқда.
Миграция агентлиги Кореяда ишлаш истагида бўлган фуқаролар учун илк маротаба Ўзбекистон волонтёрлари Ассоциацияси билан ҳамкорликда юртимиз бўйлаб “Ёрдам маркази“ни йўлга қўйди.
Ўзбекистон Бош консулхонаси дипломатлари кўмагида шу йилнинг 22 февраль куни Санкт-Петербург шаҳрида молиявий қийин аҳволда қолган ватандошимиз оиласи бағрига қайтарилди.
Санкт-Петербургда мигрантларни келиб чиқиши ва миллатини аниқлайдиган 8 мингта видеокамера ўрнатилади
Бир марталик субсидияни олиш учун Ягона интерактив давлат хизматлари порталида рўйхатдан ўтиш лозим.
Туркия Республикаси Миграция бошқармаси томонидан 2025 йил февраль ойидан бошлаб мамлакатга шартли кириш (şartlı giriş) тартиби бекор қилинди.
Ўзбекистон элчиси Фарҳод Арзиев Хитой жамоат хавфсизлиги вазирининг ўринбосари – Давлат миграция хизмати раҳбари Сюй Ганлу билан учрашди.
“Ўзбекистон Республикасида чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахсларни рўйхатга олиш тартибини соддалаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-593-сонли қарорига кўра, хорижга чиқиб кетаётган баъзи шахсларга микроқарзлар берилади.
Бугунги кунда Латвияда 4000 дан ортиқ юртдошларимиз меҳнат фаолиятини олиб бормоқда. Ўзбекистонлик ишчи кучига Латвияда муносабат ижобий ва ҳамюртларимиз яхши таассурот қолдирган.
Қозоғистон ҳудудларида об-ҳавонинг кескин совуши натижасида йўлларда ҳаракатланиш билан боғлиқ ноқулайликлар юзага келмоқда.