Ўзбекистон ва Туркманистон ўртасида 2025 йил 25 февралдан эркин савдо режими жорий этилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 27 январь куни навбатдаги Ўзбекистон-Туркманистон сиёсий маслаҳатлашувлари доирасида мамлакатимизда бўлиб турган Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси раисининг ўринбосари, ташқи ишлар вазири Рашид Мередовни қабул қилди.
Ушбу унвон Комиловнинг икки давлат ўртасидаги дўстликни мустаҳкамлашдаги ҳиссаси учун берилди.
Ўзбекистоннинг янги тайинланган элчиси Равшанбек Алимов Туркманистон ташқи ишлар вазири Рашид Мередовга ишонч ёрлиқлари нусхаларини топширди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА.
14 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ашхобод шаҳрига амалий ташрифини якунлаб, Тошкентга жўнаб кетди.
“Ўзаэронавигация” Маркази ДУК ва Туркманистон аэронавигация хизмати вакиллари ўртасида узоқ муддатли ва самарали ҳамкорликни ривожлантиришга қаратилган учрашув бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 24 июль куни Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди.
Шу йил 16 июлда Тошкент шаҳрида Савдо-иқтисодий, илмий-техникавий ва маданий ҳамкорлик бўйича Ўзбекистон -Туркманистон қўшма комиссиясининг 18-йиғилиши бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 29 июнь куни Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Миллий Кенгаши Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди.