Жорий йил 25 мартда Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Европа тикланиш ва тараққиёт банкининг (ЕТТБ) Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Анди Аранитаси билан учрашув ўтказди.
Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Буюк Британиянинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Тимоти Смарт билан учрашди.
Жорий йил 19 мартда Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигида АҚШ Конгресси Вакиллар палатасининг Ғарбий Виржиния штатидан аъзоси Керол Миллер билан учрашув бўлиб ўтди.
Жорий йил 15 мартда инвеститсиялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Қозоғистон Республикаси Савдо ва интегратсия вазири Арман Шаккалиев билан музокаралар ўтказди.
Шу йил 10 мартда Ўзбекистон Республикаси инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Ўзбекистон Республикаси ва Франция тараққиёт агентлиги (FTA) ўртасидаги 6-йиллик маслаҳатлашувларда иштирок этди. Учрашувда, шунингдек, FTA, Proparco ва Expertise France вакиллари, етакчи экспертлар ва тадбиркорлар қатнашди.
Учрашувда икки давлат ўртасидаги ўзаро савдо ҳажмини 3 миллиард долларга етказиш бўйича аниқ чора-тадбирлар белгиланди.
Жорий йил 11-12 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси инвеститсиялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Бирлашган Араб Амирликларида амалий ташриф билан бўлиб, 2025 йилги Бутунжаҳон ҳукуматлар саммитида иштирок этди.
Жорий йил 11 февралда Лаҳор шаҳрида Ўзбекистон-Покистон муносабатлари тарихида илк бор «Made in Uzbekistan» миллий маҳсулотлар кўргазмаси ўз ишини бошлади.
Жорий йил 10 февралда Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов ва Қозоғистон Республикасининг Ўзбекистон Республикасидаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Бейбут Атамқулов, ташқи ишлар вазири ўринбосари Алибек Куантйров ҳамда савдо ва интеграция вазири ўринбосари Кайрат Торебаев ўртасида учрашув бўлиб ўтди.