Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Ашхобод шаҳрида Туркманистон Президенти Сердар Бердимуҳамедов билан учрашди.
Шу йилнинг 27 март куни Туркманистон пойтахти Ашхобод шаҳрида "Марказий Осиё – Европа Иттифоқи" вазирларининг 20-йиғилиши ўтказилди.
Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси раиси ўринбосари, ташқи ишлар вазири Рашид Мередов билан учрашди.
Шу йилнинг 17 март куни ТИВ раҳбари Бахтиёр Саидов Ташқи ишлар вазирлигида АҚШ Конгресси аъзоси Керол Миллерни қабул қилди.
Йиғилишда минтақаларимизда умумий фаровонлик йўлида ҳамжиҳатлик муҳимлигини таъкидланди.
Шу йилнинг 4 март куни Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Грузия ташқи ишлар вазири Мака Бочоришвили хоним билан учрашди.
Шу йилнинг 4 март куни Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Ташқи ишлар вазирлигида Шанхай ҳамкорлик ташкилотининг Бош котиби Нурлан Ермекбаев билан учрашди.
Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов, Франциянинг Европа ва ташқи ишлар вазири Жан-Ноэл Барро билан телефон орқали мулоқот ўтказди.
Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Индонезия Маданият вазири Фадли Зон билан учрашди.
Шу йилнинг 12 февраль куни Ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Индонезия Савдо-саноат палатаси раиси Аниндя Бакри билан учрашди.