Хитой жануби-ғарбидаги Сичуань вилоятида содир бўлган кўчки оқибатида 30 дан ортиқ одам бедарак йўқолди.
Ява оролидаги (Индонезия) кўчки қурбонлари сони 25 нафарга етди. Бу ҳақда Reuters агентлиги маҳаллий қутқарув хизмати вакилига таяниб хабар берди.
Индонезиянинг Ява оролидаги кўчки оқибатида 16 киши ҳаётдан кўз юмди, 10 киши жароҳатланди.
Бразилия жануби-шарқидаги Минас-Жерайс штатида содир бўлган кўчкилар оқибатида камида тўққиз киши ҳалок бўлди, бир киши бедарак йўқолди.
Йил охиригача об-ҳавонинг кескин ўзгариши кутилмоқда, дея огоҳлантирди мамлакат метеорология агентлиги.
Бугун соат 4:55 ларда "Қамчиқ" довонидан ўтувчи А-373 автомобил йўлининг 238,5 километрида ("Водий - Тошкент" йўналиши) ёғингарчилик оқибатида тош-тупроқ кўчкиси содир бўлган.
Босния ва Герцеговинада жума куни сув тошқини оқибатида камида 14 киши ҳалок бўлди. Бир неча киши бедарак йўқолганлар рўйхатига киритилди.
Хитой жануби-ғарбидаги Сичуань вилоятидаги Гардзе-Тибет автоном округининг Кандин уездида содир бўлган сув тошқини оқибатида камида 10 киши ҳалок бўлди, 17 киши бедарак йўқолди.
Ҳиндистоннинг Мадхmя-Прадеш штатида кучли ёмғирдан кейин ибодатхона деворининг қулаб тушиши оқибатида 10 – 15 ёшли 9 нафар бола ҳалок бўлди. Бу ҳақда РТИ агентлиги хабар берди.
Ҳиндистон жанубидаги Керала штатида кўчки қурбонлари сони 277 нафарга етди.