Бунинг ўрнига муқобил сифатида яратилган, хавфсиз ва фойдаланиш учун қулай бўлган «Молиячи» ахборот тизими ишга туширилади
Ижтимоий тармоқларда иш ҳақи, пенсия ва нафақалар 1 мартдан 10 фоизга, 1 августдан эса яна 10 фоизга, жами 20 фоизга ошиши ҳақида хабарлар тарқалди. Ушбу хабарларга Иқтисодиёт ва молия вазирлиги расмий муносабат билдирди.
Жамғармалар ҳар бир маҳалла учун алоҳида тарзда очилган бўлиб, уларнинг маблағлари фуқароларнинг таклифлари ва “маҳалла еттилиги”нинг қарори асосида ижтимоий аҳамиятга эга муаммоларни ҳал этиш учун сарфланади.
Жорий йил 4 июнда Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Иқтисодий ривожланиш масалалари бўйича маслаҳатчиси Равшан Гулямов Жаҳон савдо ташкилоти бош директори Нгози Оконджо-Ивеала бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашди.