Айни пайтда Муҳаммад “Aisha AI” ва “Iqro AI” лойиҳалари устида ишламоқда. Бу лойиҳалар кутилганидек натижа берса, Ўзбекистондаги энг йирик сунъий интеллект тизимига айланади.
Қарши тумани Мактабгача ва мактаб таълим бўлимига қарашли 25-умумий ўрта таълим мактабининг 11-«Д»синф ўқувчиси Тўраева Сафина Сирожиддин қизи муддатдан олдин 189 балл тўплади.
Хорижий тиллар бўйича юқори натижага эришган ёшларга 80 млрд 42 млн сўм компенсация пуллари қоплаб берилди, деб ёзади Ёшлар ишлар агентлиги ахборот хизмати.
Ўзгараётган дунёқараш, ўсаётган тафаккур битиклари
Иш берувчиларга Жавоҳирнинг ўз ишига ёндашуви ёққани сабабли унга фойдаланиши учун энг замонавий технология воситаларини ҳам олиб беришган.
British Council ҳамда IDP IELTS имтиҳонидан муваффақиятли ўтган ўзбекистонлик ёшлар ҳақида маълумот тақдим этди.
Мамлакатимиз мустақиллигининг 33 йиллигини кўтаринки руҳда нишонладик. Бу рақам айни пайтда куч-қувватга тўлган, юксак салоҳиятга эга инсон камолотини тасаввуримизда жонлантиради.
АҚШнинг Аризона университетида таълим олаётган Сабина Набиева Фарғона давлат университети фаолияти билан танишди.
Тошкент шаҳридаги Президент мактаби ўқувчиси Абдулазиз Собиров дунё рейтингида ТОП 5 ликка кирувчи Гарвард университетига 354,000 АҚШ доллари миқдоридаги грант билан ўқишга қабул қилинди.
Инсон ўқиб-изланар экан, муваффақият у билан ёнма-ён юради. Юртимизда меҳнати эвазига катта-катта ютуқларга эришаётган хотин-қизлар сафи йилдан йилга кенгаймоқда.