Ижтимоий тармоқларда 15-16 март кунлари мамлакатимизда умумхалқ хайрия ҳашари ўтказилиши ҳақида хабарлар тарқалди. Тарқалган хабарларга Маҳаллалар уюшмаси муносабат билдирди.
Ижтимоий тармоқларда юртимиз ерлари чет элликларга сотилаётгани ҳақидаги хабарлар тарқалиб, жамоатчилик муҳокамаларига сабаб бўлди. Ушбу хабарларга Кадастр агентлиги муносабат билдирди.
Ижтимоий тармоқларда “Бир хонадонга 3 қопдан чиқинди лимити қўйилибди” мазмунидаги хабарлар юзасидан маълумот берилди.
Ижтимоий тармоқларда Фарғона вилоятида жойлашган “Эски Европа“ қабристони бузиб ташланаётгани ҳақида хабарлар тарқалди. Ушбу хабарларга Маданий мерос агентлиги муносабат билдирди.
Ижтимоий тармоқларда ЙПХ инспекторининг видеоси тарқалмоқда. Унда айтилишича, 60 км/соат тезлик белгиланган жойда сиз 66 тезликда келсангиз, аввалгидек 1 баравар (375 минг сўм) жарима эмас, балки энди 5 баравар жарима тўлашингиз айтилган.
Ижтимоий тармоқларда Ўзбекистон маҳаллалари уюшмаси ахборот хизмати томонидан фейк Телеграм саҳифалар юритилаётгани ҳақида маълумот эълон қилинди.
Ижтимоий тармоқларда кўп квартирали уйларда истиқомат қилувчи қўшниларнинг иситиш тизимидан қарзи мавжудлиги сабабли, бутун турар-жой биносида иссиқлик таъминотининг ўчирилиши ҳақида хабарлар тарқалди.
Ижтимоий тармоқларда Самарқанд вилояти Иштихон туманидаги Оқдарё сув омборида дамба ёрилгани ҳамда сув сатҳи меъёрдан ошиб кетгани ҳақида хабарлар тарқалди.
Ижтимоий тармоқларда чиқиндидан қарзи борлар тармоқдан узила бошлангани бўйича хабарлар тарқалди.
Ижтимоий тармоқларда Тошкент шаҳрида 8-10 ноябрь кунлари айрим кўчалар ёпилиши ҳақидаги хабарлар ҳеч қандай асосга эга эмас — ИИББ ЙҲХБ.