Мамлакатимиз олий таълим муассасаларида аниқ ва мақсадли ислоҳотлар амалга оширилмоқда.
Ўзбекистон касаба уюшмалари тизими мамлакатдаги энг йирик ва нуфузли жамоат ташкилотларидан бири ҳисобланади. Унинг асосий мақсади — меҳнаткашларнинг ижтимоий-иқтисодий ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, уларнинг турмуш даражасини ошириш ва меҳнат шароитларини яхшилашдан иборатдир.
Сўнгги кунларда ижтимоий тармоқларда «Таглик қироли пайдо бўлдими?» сарлавҳаси остида турли хабарлар тарқалмоқда.
Эътироф этиш жоизки, бугунги кунда Ўзбекистон ва Франция ўртасидаги дипломатик алоқалар тобора кенгайиб, савдо-иқтисодий, таълим, фан ва саноат соҳаларидаги ҳамкорлик тобора мустаҳкамланиб бормоқда.
Халқимиз азалдан хотин-қизларни улуғлаб, ардоқлаган ва уларга алоҳида эҳтиром кўрсатган. Бугунги кунда уларнинг жамиятдаги мавқейини ошириш ва қўллаб-қувватлаш учун чора-тадбирлар кўрилмоқда. “Инсон қадри учун” тамойили асосида хотин-қизларнинг ижтимоий нуфузини мустаҳкамлаш ва уларга муносиб шароитлар яратишга жиддий эътибор қаратилмоқда.
Ҳар гал баҳор нафасидан қалбан ижодга ошуфталикни, санъатнинг сеҳрини чуқур ҳис қиламан. Бу галги кўклам эса ўзим кутмаган катта туҳфа билан ҳаётимга кириб келди. Фикру хаёлим концерт дастурини муваффақиятли ўтказиб олишда эди.
“Миллий электр тармоқлари” АЖ жанубга экспорт қилинадиган электр энергияси тарифлари арзонлаштирилиши бўйича ҳеч қандай ўзгариш қилинмаганини маълум қилди.
Келажагимиз бунёдкорлари давлатимизнинг эътибори ва ғамхўрлигидан четда қолмайди
Ижтимоий тармоқларда Тошкент вилоятидаги экологик рейд юзасидан турли талқинлар билдирилмоқда.
Ижтимоий тармоқларда Президент Администрациясида штат бирликлари камида 50 фоизга, бошқа давлат ташкилотларида ҳам қисқартириш бўлиши ҳақида расман тасдиқланмаган маълумотлар тарқалмоқда.