Тошкентнинг барча туманларида 7 апрелдан 16 майгача режали профилактика-таъмирлаш ишлари ўтказилиши сабабли ичимлик суви навбатма-навбат вақтинча ўчирилади.
Маълумотларга кўра, яқин беш йилда йирик сув иншооти ва магистраль қувурларга 4 800 та «ақлли« ҳисоблагич, 2 800 та телеметрия тизими ўрнатилади.
Навоий вилоятида жойлашган “Elkimyo-suvtaʼminot” МЧЖ томонидан ичимлик суви етказиб бериш ва канализация хизматлари учун истеъмолчилардан 200 млн сўмдан ортиқ пул маблағлари олган.
Аҳолини тоза ичимлик суви билан таъминлаш ва оқова сув хизмати қамровини янада кенгайтириш борасида давлатимиз раҳбари бошчилигида катта ҳажмдаги самарали ишлар амалга оширилмоқда.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Урганч, Қўшкўпир, Хива, Хонқа ва Гурлан туман бўлимлари томонидан ушбу туманларда тезкор назорат тадбирлари ўтказилди.
Жорий йилда Ўзбекистон ва Саудия Арабистони ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганига 32 йил бўлди.
Қатардаги Weill Cornell Medicine тадқиқотчилари пластик идишга солинган сувнинг одам саломатлиги ва атроф-муҳит учун хавфлилигини аниқлашди.
«Ўзсувтаъминот» АЖ Матбуот котиби Акмал Муродов ҳолат юзасидан расмий маълумот бериб, ўқувчиларнинг сувдан заҳарланганини рад этди.
Тошкент шаҳрининг Сергели ва Яшнобод туманларида таъмирлаш ишлари туфайли совуқ сув етказиб бериш вақтинча чекланди.
Сувтаъминот корхонаси билан икки томонлама шартнома тузмасдан ичимлик суви тармоғига уланиб фойдаланган.