Ўтказилган тезкор тадбир давомида жами 1 млн 273 минг 170 АҚШ доллари ашёвий далил сифатида олинди. Ҳозирда мазкур шахсларга нисбатан Жиноят Кодексининг 25,182-моддасининг 2-қисми «а» банди билан жиноят иши қўзғатилиб, қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан Тошкент шаҳри, Наманган ва Навоий вилоятларида валюта айирбошлаш билан шуғулланиб келган шахслар тегишли тартибда қўлга олинди.
Тошкент шаҳри, Навоий, Қашқадарё, Наманган, Бухоро ва Тошкент вилоятларида валюта айирбошлаш билан шуғулланиб келган шахслар тегишли тартибда қўлга олинди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Тошкент шаҳри ва Фарғона вилоятида валюта айирбошлаш билан шуғулланиб келган шахслар ушланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Сурхондарё, Андижон ва Сирдарё вилоятларида ноқонуний валюта олди-сотдиси билан шуғулланиш ҳолатлари аниқланди.
Фуқаро Қ.Ш.га 4 000 АҚШ долларини 52 млн сўмга сотган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан Фарғона ва Бухоро вилоятларида ўтказилган тезкор тадбирларда ноқонуний валюта савдоси билан шуғулланиб келган шахслар ушланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбирда Бухоро, Наманган вилояти ҳамда Урганч шаҳарида ноқонуний валюта савдоси билан шуғулланиб келган шахслар ушланди.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг ҳудудий бўлимлари томонидан Хоразм ва Андижон вилоятларида ноқонуний валюта айирбошлаш ҳолатларини аниқлашга қаратилган тезкор рейд тадбирлари ўтказилди.
Мазкур ҳолатлар юзасидан Жиноят кодексининг 177-моддаси (валюта қимматликларини қонунга хилоф равишда олиш ёки ўтказиш) жиноят ишлари қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.