Тошкентнинг барча туманларида 7 апрелдан 16 майгача режали профилактика-таъмирлаш ишлари ўтказилиши сабабли ичимлик суви навбатма-навбат вақтинча ўчирилади.
Шу йилнинг 25-, 26-, 27 март кунлари Тошкентнинг 5 та туманида иссиқлик тармоқларининг максимал ҳароратга чидамлилиги синовдан ўтказилиши муносабати билан иссиқ сув таъминоти вақтинча тўхтатилади.
Сўнгги кунларда Истанбул шаҳрида турли норозилик намойишлари ва оммавий йиғилишлар ўтказилаётгани сабабли Бош консулхона ўзбекистонликларни эҳтиёткорликка чақирди.
Пойтахт йўл ҳаракати хавфсизлик хизмати мопед, скутер ва мототцикл ҳайдовчиларидан ҳаракатланишда мотошлемдан фойдаланишни тавсия қилмоқда.
Миграция агентлигининг маълум қилишича, Швейцариянинг Тошкентдаги элчихонасида фирибгарликлар, жумладан, Швейцарияга ёлғон иш таклифлари ва “у ерда ишлашга“, деб берилаётган сохта ишлаш рухсатномалари тарқалаётганини маълум қилди.
Ўзбекистоннинг Нью-Йорк шаҳридаги Бош консулхонаси АҚШдаги ўзбекистонликларни огоҳлантирди.
Истанбул аэропортида 27 ёшли Ўзбекистон фуқароси номаълум шахс илтимосига биноан юк олиб ўтиши оқибатида 10 йиллик қамоқ жазосига ҳукм қилинди. Чегарада текширув вақтида юк ичидан катта миқдорда наркотик моддалар топилди.
Тошкент шаҳар ҳокимлиги аҳолига огоҳлантириш билан чиқиб, пойтахтда тозаликни сақлаш учун қатъий чоралар кўрилаётганини маълум қилди.
Бош консулхона Ўзбекистон ўртасидаги авиақатновлар давомида бошқа одамларнинг юкларини олиб ўтиб бермасликка чақириб, бу оғир жиноятларга олиб келишидан огоҳлантирди.
Шу йилнинг 6−11 март кунлари кутилаётган ёғингарчилик ҳамда ҳаво ҳароратининг ўзгариши сабабли қор кўчиш хавфи эълон қилинди.