Жанубий Корея жануби-шарқидаги ўрмон ёнғинлари оқибатида камида 24 киши ҳалок бўлди. Бу ҳақда табиий офатларга қарши курашиш ва хавфсизликни таъминлаш марказий штабида маълум қилинди.
Жанубий Кореянинг Ийсон уездида ўрмон ёнғинларини ўчириш чоғида Sikorsky S-76 вертолёти ҳалокатга учради.
Кёнсан-Пукто вилоятида 12 киши, Кёнсан-Намдо вилоятида эса яна 3 киши ҳалок бўлди.
Лос-Анжелесдаги округда “Хьюз” ўрмон ёнғинлари сабабли 31 мингга яқин одам мажбурий эвакуация қилиш тўғрисида билдиришнома олди.
Калифорниядаги ёнғин оқибатида камида 24 киши ҳалок бўлди.
Калифорниянинг (АҚШ) Лос-Анжелес округидаги ўрмон ёнғинлари оқибатида камида 10 киши ҳалок бўлди. Уларнинг ўлимини суд-тиббиёт экспертизалари тасдиқлади.
Лос-Анжелес ўт ўчириш бошқармаси Голливуд яқинидаги ҳудудлар аҳолисини эвакуация қилиш тўғрисида буйруқ чиқарди.
Лос-Анжелеснинг (АҚШ) Пасифик Палисейдс туманида йирик ўрмон ёнғини содир бўлиб, шаҳарни қалин тутун қоплади ва маҳаллий аҳолининг эвакуация қилинишига олиб келди.
Шу йилнинг 29 август куни тунги соат 00:35да Тошкент вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси Тезкор бошқарув марказига Бўстонлиқ туманидаги ўрмон ер майдонларида ёнғин содир бўлаётганлиги ҳақида хабар келиб тушди.
Ҳиндистоннинг Уттаракханд штатидаги ёввойи табиат қўриқхонасидаги ёнғинни ўчириш пайтида камида тўрт нафар ўрмон ходими ҳалок бўлди, тўрт киши куйиш жароҳатини олди.