2025 йил 20 март куни Хива шаҳрида Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Қозоғистон Бош вазири ўринбосари – ташқи ишлар вазири Мурат Нуртлеу билан икки мамлакат ташқи ишлар вазирлари Кенгашининг биринчи йиғилишини ўтказди.
Коста Рикага юборилиши режалаштирилган, лекин Ватанга қайтиш ниятида бўлган яна 10 нафар ўзбекистонлик мазкур хафта давомида Нью-Йорк – Тошкент йўналиши бўйича Ўзбекистонга етиб келади.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун АҚШ давлат котиби Марко Рубио билан телефон орқали мулоқот ўтказди.
Таъкидланишича, суҳбат самарали бўлган.
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Қозоғистон Республикаси Бош вазири ўринбосари ва ташқи ишлар вазири Мурат Нуртлеу билан телефон орқали самарали мулоқот ўтказди.
Ўзбекистоннинг янги тайинланган элчиси Равшанбек Алимов Туркманистон ташқи ишлар вазири Рашид Мередовга ишонч ёрлиқлари нусхаларини топширди, деб хабар бермоқда "Дунё" АА.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов кеча Сичуань провинцияси Хитой Коммунистик партия қўмитаси котиби билан учрашди.
Бугун Ўзбекистон Ташқи ишлар вазири Исроилнинг Ўзбекистондаги Элчиси Гидеон Лустиг билан учрашиб унга Зви Коганнинг вафоти муносабати билан чуқур ҳамдардлик билдирди.
2024 йил 7 ноябрда Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов Индонезия ташқи ишлар вазири Сугионо билан телефон орқали мулоқот қилди.
Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Бахтиёр Саидов бугун Ватикан Aпостол Нунцийси, архиепископ Жованни д’Aниеллони қабул қилди.