“Ўзенергоинспекция“ Андижон вилоят ҳудудий бошқармаси, Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ва Ички ишлар бошқармаси ҳамкорлигида навбатдаги назорат тадбири ўтказилди.
Маълумотларга кўра, ушбу туманларда таъмирлаш ишлари сабабли табиий газ таъминоти вақтинча чекланмоқда.
“Ҳудудгазтаъминот“ АЖ томонидан Сирдарё вилоятида табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларни аниқлашга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Бош прокуратура томонидан Сирдарё вилоятида ёқилғи-энергия ресурсларидан ноқонуний фойдаланиш билан боғлиқ ҳолатларни фош этишга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Шу йилнинг 5 март куни таъмирлаш ишлари сабабли пойтахтнинг икки тумани вақтинча газ таъминотидан узилади.
“Ўзенергоинспекция“ Самарқанд вилоят ҳудудий бошқармаси ва вилоят прокуратураси ҳамкорлигида табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатларини аниқлашга қаратилган назорат тадбирлари ўтказилди.
Шу йилнинг 26 феврал куни Тошкент шаҳарининг Яшнобод туманидаги юқори босимли газ қувурига юк машинасининг урилиши оқибатида туманнинг икки маҳалласида газ таъминоти вақтинча тўхтатилган.
"Ўзенергоинспекция" Жиззах вилоят ҳудудий бошқармаси, вилоят прокуратураси ва газ таъминоти корхонаси ҳамкорлигида ўтказилган назорат тадбирларида Жиззах шаҳрида қарийб 500 млн сўмлик табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатлари аниқланди.
“Ҳудудгазтаъминот“ АЖ ва Ўзенергоинспекция ходимлари ҳамкорликда Тошкент вилоятида ўтказилган рейдларда табиий газдан ноқонуний фойдаланиш ҳолатлари фош этилмоқда.