Туризм қўмитаси раиси ўринбосари С.Ниязов ва Тошкент шаҳридаги Халқаро Вестминстер университети (ТХВУ) ректори К.Каримов ТХВУ талабалари ва битирувчилари учун янги таълим ва касбий имкониятлар яратишга ҳамда Ўзбекистон туризм соҳасининг барқарор ривожланишига кўмаклашишга қаратилган ўзаро англашув Меморандумини имзоландилар.
2025 йил 4-6 март кунлари Ўзбекистон меҳмонхоналар, сайёҳлик агентликлари, туроператорлар, онлайн платформалар, авиакомпаниялар ва бошқа туризм соҳаси мутахассислари дунёдаги энг йирик сайёҳлик кўргазмаси – «ITB Berlin» (Internationale Tourismus-Börse Berlin) ишида иштирок этди.
2025 йил 19-21 февраль кунлари Туризм қўмитаси раиси Умид Шадиев Ҳиндистонда бўлиб ўтаётган «SATTE -2025» (South Asiaʼs Travel & Tourism Exchange) халқаро сайёҳлик ярмаркасида иштирок этяпти.
Туризм қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Жамшид Абдусаломов бошчилигидаги Ўзбекистон делегацияси Владивостокда Приморье ўлкаси губернатори Олег Кожемяко билан музокаралар ўтказди.
Туризм қўмитаси раиси У.Шадиев бошчилигидаги делегациянинг Жакарта шаҳрига хизмат сафари давомида қатор икки томонлама учрашувлар ўтказилди.
Бугун Туризм қўмитаси делегацияси Владивосток шаҳрида (Приморск ўлкаси, Россия) «Адмирал» ва «Автомобилист» хоккей жамоалари ўртасидаги ўйинда мухлисларга Ўзбекистоннинг бой маданияти ва анъаналари билан танишиш учун ноёб имконият тақдим этади.
Туризм қўмитаси раиси Умид Шадиев Куала-Лумпурда Малайзиянинг «Air Asia» авиакомпанияси директори Беньямин Исмоил билан учрашув ўтказди, унда туризм соҳасидаги ҳамкорликни кенгайтириш ва қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди.