Президент ёрдамчиси Саида Мирзиёева Огулжаҳон Гурбангулиевна Атабаева хонимнинг таклифларига кўра, Туркманистонда ташкил этилган “Тинчлик ва ишонч йили: болалар учун халқаро фаолиятни ривожлантириш“ номли халқаро конференцияда қатнашди.
Президент ёрдамчиси Саида Мирзиёева АҚШ Конгресси аъзоси, Ўзбекистон билан ҳамкорлик бўйича парламент кокуси иштирокчиси Керол Миллер билан учрашди.
Кўргазма Ўзбекистон Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси, Қозоғистон Абилхон Қастеев номидаги Давлат санъат музейи ҳамда икки давлат музейлари билан ҳамкорликда ташкил этилган.
Шу йилнинг 18 март куни Президент ёрдамчиси Саида Мирзиёева Қозоғистон Республикаси Давлат маслаҳатчиси Ерлан Карин билан учрашди.
Президент ёрдамчиси Саида Мирзиёева ғояси билан яратилган "Лазги. Муҳаббат ва қалб рақси" балет спектакли Қозоғистонда ҳам намойиш этилди.
«Бугун халқаро хотин-қизлар кунида мен ушбу чинакам баҳорий айём билан барча ҳамфикр опа-сингилларимни табриклайман.
Шу йилнинг 5 март куни Президент ёрдамчиси Саида Мирзиёева Қозоғистоннинг Ўзбекистондаги элчиси Бейбут Атамкулов билан учрашди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти ёрдамчиси Саида Мирзиёева АҚШнинг Ўзбекистондаги элчиси Жонатан Хеник билан учрашув ўтказди.
Ушбу форумда Халқаро илм-фан соҳасидаги аёллар куни нишонланди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти ёрдамчиси Саида Мирзиёева ўзининг телеграмдаги саҳифасида Ўзбекистоннинг Жаҳон савдо ташкилотига (ЖСТ) аъзо бўлиш жараёнидаги ҳозирги ҳолат ҳақида қисқача маълумот берди.