Албатта, бу Эркинжон Турдимовнинг ташаббуси билан бўлса, ажабмас.
Ўзбекистон Республикаси Президенти матбуот котиби Шерзод Асадов Қозоғистоннинг "Tengrinews", "Massaget", "Vesti", "Жулдыз FM", "Tengri FM" ва бошқа кўплаб етакчи оммавий ахборот воситаларини бирлаштирган "Alash Media Group" холдингининг асосчиси ва бош директори Зауре Казибаева билан учрашув бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти матбуот котиби Шерзод Асадов бугун "BBC World Nеws"нинг Евроосиё мамлакатлари бўйича вакили Сергей Становкин билан учрашув ўтказди.
Ўзбек халқининг сўнгги қирқ йиллик тарихига эътибор қаратсак, журнал миллатнинг адабий тафаккурига, интеллектига, маданияти ва санъатига сезиларли таъсир кўрсатганига шоҳид бўламиз.
Ўзбекистон Миллий матбуот марказида Ўзбекистон Журналистлар уюшмаси томонидан нашр этилган “Олтин қаламли журналистлар” китоби тақдимоти ўтказилди.
Бугун, 5 февраль куни Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги – ЎзА ташкил этилганига 33 йил тўлди!
Brand Analytics таҳлилига кўра, "Янги Ўзбекистон" — yuz.uz Ўзбекистонда энг кўп иқтибос келтирилаётган 20 та ОАВ рўйхатига кирди.
Американинг етакчи нашри «The New York Times» Бухоро шаҳрини 2025 йилда ташриф буюришга арзийдиган 52 та энг яхши жой рўйхатига киритди. Нашр Буюк ипак йўлидаги муҳим нуқта бўлган ушбу қадимий шаҳарга эътибор қаратишга чақирмоқда.
Саудия Арабистонининг «An Nahar News» газетасида «Янги Ўзбекистон оммавий ахборот воситалари миллий контентни қандай тарғиб қилмоқда» сарлавҳали мақола эълон қилинди.
Кувайтнинг «Ал-Жарида» газетасида «Туризм — Ўзбекистон иқтисодиёти келажагининг тамал тоши» номли мақола чоп этилди.