Пулли йўл ҳисобига Тошкентдан Андижонга бориш вақти 5 соатдан 3 соатгача қисқаради. Йўл транспорти ҳодисалари эса 40 фоизгача камайиши кутилмоқда.
Лойиҳанинг 1-босқичи умумий узунлиги 171 км.ни ташкил этиб, Тошкентдан Ангренгача бўлган автомобиль йўли ва Қамчиқ довонини лойиҳалаштириш, қуриш, молиялаштириш, бошқариш ва техник хизмат кўрсатишни ўз ичига олади.
Бўстонлиқ туманидаги тоғли ҳудудларда жойлашган дам олиш масканларида 2025 йил 12 январга қадар фуқаролар ташрифи одатдагидан кўпроқ бўлиши кутилмоқда.
Баланд пиёдалар ўтиш йўли деб номланган янги йўл белгиси пиёдалар оқими юқори бўлган ҳудудлар, мактаблар, болалар боғчаси, болалар ўйингоҳлари бор, чекланган тезлик 30 км/с бўлган ҳудудларга ўрнатилади.
Бунга кабель тармоқларини ўтказиш ишлари сабаб бўлди.
Жорий йилнинг ноябрь ойида мазкур компания вакиллари юртимизга сафар қилиши кутилмоқда.
Транспорт вазири ўринбосари Жасур Чориев Тошкент-Андижон пулли автомобиль йўли қурилиши вақти 6 йил 3 ойни ташкил этишини маълум қилди. Лойиҳага кўра, йўлда 10 та туннел бўлади.
Тошкент шаҳар ИИББ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл ҳаракати қатнашчиларига тавсия билан чиқди.
Сурхондарёда «ГАИ»ни ҳақорат қилган ака-ука қамалди.
Тошкент шаҳар ҳокимлиги матбуот хизмати пойтахтдаги Авлиё ота кўчасининг бир қисми 10 кунга ёпилишини эълон қилди.