Россия ва АҚШ делегацияларининг Ар-Риёддаги музокаралари натижалари эълон қилинмайди, алоқалар техник хусусиятга эга эди, деди Россия Президент матбуот котиби Дмитрий Песков.
Вашингтон ва Киев делегациялари Ар-Риёдда Қора денгизда ўт очишни тўхтатиш масаласини муҳокама қилмоқда, деб ёзади Bloomberg манбага таяниб.
Саудия Арабистони урушдан кейин Украинани қайта тиклашга сармоя киритиши мумкин. Бундай келишувларга Владимир Зеленский ва валиаҳд шаҳзода Муҳаммад бин Салмоннинг Жиддадаги учрашувида эришилди.
Киев АҚШнинг зудлик билан 30 кунлик вақтинчалик ўт очишни тўхтатиш режимини жорий этиш ҳақидаги таклифини қабул қилишга тайёрлигини билдирди.
Вазир Ўзбекистонга саудияликларни зиёратга тарғиб этишда фаол бўлишини айтиб ўтди.
Ар-Риёдда (Саудия Арабистони) юқори даражадаги Россия-Америка музокаралари бўлиб ўтмоқда.
Саудия Арабистони Подшоҳлиги Ҳаж ва Умра вазири доктор Тавфиқ бин Фавзон Ар-Рабиъа Ўзбекистонга келди. Икки кун давом этадиган расмий ташрифдан кўзланган мақсад Раҳмон меҳмонларига, жумладан ўзбек умрачиларига энг юқори даражада хизмат кўрсатиш бўйича ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва мавжуд тизимни такомиллаштириш масалаларини муҳокама қилишдир.
АҚШ Президенти Дональд Трамп Россия Федерацияси Президенти билан телефон орқали суҳбатдан сўнг Оқ уйда журналистларга унинг Украина бўйича Владимир Путин билан учрашуви Саудия Арабистонида бўлиб ўтишини айтди.
Жорий йил 20 январда Ўзбекистон Республикаси инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Саудия Арабистонининг Al Arkan компанияси ижрочи директори Муҳаммад ал-Фассом билан учрашди.
Саудия Арабистонида кучли сув тошқини туфайли муқаддас шаҳарлар – Макка ва Мадина кўчаларини сув босди, деб хабар бермоқда Mash ўзининг Telegram-каналида.