Ҳудудий ички ишлар органлари раҳбарлари эса ҳафтанинг ҳар якшанба куни қабуллар ўтказади.
Парламентдаги масъул қўмиталар маҳаллагача тушиб, ҳар бир жиноятнинг келиб чиқиш сабаб ва омилларини аниқлаб, туман, вилоят прокурорлари ва ички ишлар бошлиқларини олдига аниқ вазифа қўйса, бу борада яхши тажриба бўлиши қайд этилди.
Ички ишлар вазирининг буйруғи билан Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси бошлиғи лавозимига полковник Султонхўжаев Равшан Эркинович тайинланди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг фармони билан Тошкент шаҳар ички ишлар бош бошқармаси бошлиғи лавозимини эгаллаб келган Азиз Анварович Тошпўлатов Ўзбекистон Республикаси ички ишлар вазири лавозимига тайинланди.
“Хавфсиз ва соғлом пойтахт” ойлиги доирасида ўтказилган тезкор тадбирлар давомида Тошкент шаҳрида 1 та жанговар ва 21 та пневматик қурол ноқонуний муомаладан олинди.
Ички ишлар вазирлиги ишчи гуруҳи томонидан Фарғона вилояти ҳудудида ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари билан ҳамкорликда “Тозалаш” комплекс тезкор-профилактик тадбирлари ўтказилди.
Ижтимоий тармоқларда хитойлик фуқароларнинг Тошкент шаҳар Чилонзор тумани Миллий боғда баннерлар билан тўпланиб, «митинг» қилаётганликлари ҳақида ёлғон хабарлар тарқалмоқда.
Ички ишлар вазирлиги академиясида оммавий ахборот воситалари ходимлари учун пресс-тур ташкил қилинди. Унда бир қатор оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди.
Доҳа шаҳрида ўтган учрашувда таълим муассасалари вакиллари икки томонлама ҳамкорликнинг бугунги ҳолати ва истиқболлари юзасидан мулоқот қилди.
Шу йилнинг 22 январь куни хорижда ота-она қарамоғисиз қолган Ўзбекистон Республикаси фуқароси бўлган вояга етмаган шахс Россия ИИВ Самара вилояти Бош бошқармаси Вояга етмаган ҳуқуқбузарларни вақтинча сақлаш маркази ходимлари кузатувида Ўзбекистонга қайтарилди.