Фарғонада иш бошлаётган “Улсан касб-ҳунарга ўқитиш маркази”ни тамомлаган ёшларга Улсан шаҳар ҳокимлиги тўғридан-тўғри ишчи виза беришни йўлга қўяди.
Касбга тайёрлов марказларини 2025 йил март-апрель ойларида Қарши ва Самарқанд шаҳарларида очилиши мумкин.
Миграция агентлиги ва Латвиянинг “Sia Kreiss” корхонаси юк автомобили ҳайдовчилари учун бўш иш ўринларини таклиф этмоқда.
Миграция агентлиги Германиянинг “PersonaFAIRmittlung” ташкилоти билан ҳамкорликда автобус ҳайдовчилари учун иш ўринларини таклиф қилмоқда.
Мамлакатимиз элчихонаси кўмагида Ташқи ишлар вазирлиги, Ички ишлар вазирлиги ва Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги вакилларидан иборат делегациянинг Хорватияга ташрифи ташкил этилди.
Миграция агентлиги директори ўринбосари Матлаб Куранов, Словения Бандлик хизмати бош директори Грета Метка Барбо Шкербинц ва Миграция департаменти директори Анка Роде ўртасида музокара олиб борилди.
Ўзбекистон ва Венгрия ўртасида миграция ва мобиллик соҳасида кенг қамровли шериклик тўғрисида битим ишлаб чиқилиши мумкин.
Миграция агентлиги ва Германиянинг Amazone иш берувчи ташкилоти қатор соҳаларда иш ўринларига таклиф этмоқда.
Сўнгги пайтларда айрим фирибгар шахслар Ўзбекистон фуқароларига Туркияда юқори маошли иш таклиф қилиб (асосан фуқароларнинг таниш-билишлари орқали), уларни алдаш ҳолатлари кўпаймоқда.
Ушбу савол чет давлатда ишлаб юрган ва чет давлатга кетмоқчи бўлган юртдошларимизни қизиқтириши табиий. Ушбу хабарда уларни қизиқтирган саволларга жавоб батафсил келтирилган.