Ҳозирча бунинг сабаби маълум эмас.
БАА Президентининг дипломатик масалалар бўйича маслаҳатчиси Анвар Гаргаш Эрон ташқи ишлар вазири Аббос Ароқчига АҚШ Президенти Дональд Трампнинг Ислом Республикаси Олий раҳбари оятуллоҳ Али Хоманеийга йўллаган мактубини топширди.
Куни кеча Дубай шаҳрининг «Jumeirah» меҳмонхонасида «Барқарор ривожланиш мақсадлари ҳаракатда – 2025» мавзусида форум бўлиб ўтди.
Жорий йил 11-12 февраль кунлари Ўзбекистон Республикаси инвеститсиялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов Бирлашган Араб Амирликларида амалий ташриф билан бўлиб, 2025 йилги Бутунжаҳон ҳукуматлар саммитида иштирок этди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Абу-Даби шаҳрига ташрифи доирасида Бирлашган Араб Амирликлари Вице-президенти Шайх Мансур Ол Наҳаён билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан расмий ташриф билан Абу-Даби шаҳрида бўлиб турибди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан 13 январь куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан 13 январь куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида ядро қуролига эга бешта давлат – Россия, Хитой, АҚШ, Буюк Британия ва Франция вакиллари ёпиқ йиғилиш ўтказди. Бу ҳақда “Коммерсантъ” хабар бермоқда.