21-23 март кунлари поездлар ҳаракати шанба ва якшанба кунлари учун белгиланган жадвал асосида иш олиб боради.
Шу йилнинг 10 февраль куни ижтимоий тармоқларда “Буюк ипак йўли“ метро бекатида катта тирбандлик юзага келгани бўйича хабарлар тарқалди. Ҳолат юзасидан “Тошкент метрополитени“ ДУК муносабат билдирди.
Шу йилнинг 4 февраль куни Тошкент метрополитени вагон паркига яна янги 3 та замонавий метро поездлари олиб келинди.
Ўтган йилда Тошкент метрополитенида ташилган йўловчилар миқдори 2023 йилга нисбатан 98,3 миллионга (ёки 57,2 фоизга) кўп.
2024 йилнинг январь декабрь ойларида метрополитенда ташилган йўловчилар сони 2023 йилга нисбатан 98,3 млн нафар йўловчига ёки 57,2 фоизга ўсган.
Шу йилнинг 17 январь куни Тошкент метросида19 ёшли йигит Турон—Дўстлик йўналишида ҳаракатланаётган поезд “Олмос“ бекатига кириб келаётганда ўзини поезд тагига ташлаган.
Шу йилнинг 11 январь куни Тошкент метрополитенига янги тўрт вагонли 3 та поезд олиб келинди.
Пойтахт метроси учун 31 декабрь куни 3 та янги ҳаракат таркиби — 12 та метро вагони олиб келинди.
Тошкент метроси янги йил байрами учун белгиланган қўшимча дам олиш кунларида метро поездларининг ҳаракатланиш жадвалини эълон қилди.
Байрам муносабати билан Тошкент метросида поездлар қатнови ҳамда метро ишлаш вақти қай тартибда амалга оширилишини эълон қилди.