Матбуот анжуманида Қорақалпоғистон Республикаси суди раиси Камал Тарихов ва бошқалар одил судловни амалга ошириш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини ҳимоя қилиш мақсадида 2024 йил давомида амалга оширилган ишлар ҳақида тўлиқ ва батафсил маълумотлар берди.
Бугун, 24 декабрь куни Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигида Маданият вазирлиги томонидан 2024 йилда амалга оширилган ишлар сарҳисоби ҳамда 2025 йилдаги истиқболли режаларга бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
6 та полигон тартибга келтирилади ҳамда 22 та чиқиндиларни қайта юклаш станциялари қурилади.
Айни пайтда университетда 56 та бакалавриат йўналиши, 59 та магистратура мутахассислиги бўйича 33 мингдан ортиқ талабалар таҳсил олмоқда.
БМТ махсус маърузачиси Балакришнан Ражагопал Ўзбекистонда уй-жойга бўлган ҳуқуқ қонунда ҳимоялангани ва кундалик ҳаётда амалга оширилаётгани ўртасида катта тафовут мавжудлигини таъкидлади.
2 февраль куни Ўзбекистон Миллий матбуот марказида таниқли журналист Шарофиддин Тўлагановнинг “Бу сирли дунё” ҳамда “Туркия менинг нигоҳимда” номли китоблари тақдимоти бўлиб ўтди.
Тадбирда Журналистлар уюшмаси раиси в.б., уюшма масъуллари, ЎзДЖТУ профессор-ўқитувчилари, талабалар иштирок этди.
2023 йил 16 ноябрь куни Ўзбекистон миллий матбуот марказида “Ўзагросуғурта” АЖ томонидан жорий йилнинг ўтган даври мобайнида амалга оширилган ишлар, келгусидаги режалар ва соҳадаги янгиликлар юзасидан матбуот анжумани бўлиб ўтди.
ОКАда Тоғ-кон саноати ва геология вазирлиги мутасаддилари иштирокида ўтказилган матбуот анжуманида Тоғ-кон саноати ва геология вазирлигининг 2023 йил 1- ярим йилликда амалга оширган ишлари ва рухсат этувчи ҳужжатларни расмийлаштириш жараёнлари шаффофлиги ҳақида маълумот берилди.
Ўзбекистон Миллий матбуот марказида Ўзбекистон Бадиий академияси раҳбарияти ва мутасаддилари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтди.