Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шариф Ўзбекистон-Покистон бизнес форумида иштирок этдилар.
15 феврал куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёевнинг Қувайтга расмий ташрифи арафасида ушбу мамлакат пойтахтида Ўзбекистон-Қувайт бизнес-форуми бўлиб ўтди.
2025 йил 30 январда Тошкент шаҳрида Франциянинг AIRBUS, Experto Consulting, Iveco Group, MND, Roxalex, Suez, Société Générale, ALSTOM, Veolia, nergy, EDF International Networks, Voltalia, Total Energies каби 50 дан ортиқ йирик компаниялари вакиллари иштирокида Ўзбекистон-Франсия бизнес форуми бўлиб ўтди.
Жорий йил 28-29 январ кунлари Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов амалий ташриф билан Туркия Республикасида бўлиб Анкара шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон, Туркия ва Озарбайжон Ташқи ишлар, савдо ва транспорт вазирлари йиғилиши ва уч томонлама бизнес-форумида иштирок этди.
Жорий йил 16 январда Тошкент шаҳрида Хитой Халқ Республикасининг Ўзбекистон Республикасидаги элчихонаси ҳамкорлигида ташкил этилган Ўзбекистон-Хитой бизнес-форуми бўлиб ўтди.
Жорий йил 24 декабрда Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Миср ўртасидаги ҳукуаро комиссиянинг навбатдаги йиғилиши ҳамда Ўзбекистон-Миср бизнес-форуми бўлиб ўтади.
Декабрь ойининг биринчи ҳафтасида Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлиги, Наманган вилояти туман ва вилоят ҳокимликлари вакилларидан иборат делегация Шинжон-Уйғур Автоном республикаси ва Пекин шаҳрига ташриф буюрди.
Айни кунларда Ўзбекистон ҳукумат делегацияси Хитойда бўлиб турибди. Делегация таркибида «Ўзчармсаноат» уюшмаси ҳам Хитойнинг Ченду шаҳрида бўлиб ўтган Ўзбекистон-Хитой бизнес форумида иштирок этди. Ушбу ташриф давомида икки давлат ўртасидаги савдо-иқтисодий ва маданий алоқаларни янада мустаҳкамлаш масалалари кўриб чиқиляпти.
Фарғона вилояти ҳокимлиги билан ҳамкорликда жорий йил 18-19 октябрь кунлари Қўқон шаҳрида Ўзбекистон-Кувайт бизнес форуми ташкил этилди.
Жорий йил 16 октябрда Тошкент шаҳрида Ўзбекистон ва Қувайт ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантиришга бағишланган бизнес-форум бўлиб ўтди.