Қатар ахборот агентлиги “QNA” Халқаро ҳамкорлик бўйича давлат вазири Марям бинт Али бин Носир Ал-Миснад Ўзбекистон Республикасининг ушбу мамлакатдаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Ашраф Хўжаев билан учрашганини ёритди.
Қатар Ғазода Исроил ва ҲАМАС ўртасида ўт очишни тўхтатиш ва асирларни алмашиш келишуви келаси якшанба куни кучга киришини эълон қилди.
Давлатимиз раҳбари Қатар Амирини миллий байрам - Давлатга асос солинган кун билан самимий қутлаб, унга сиҳат-саломатлик, бахт-саодат ва муваффақиятлар, дўст Қатар халқига эса тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.
2024 йил 25-27 ноябрь кунлари Туризм қўмитаси делегацияси Доҳа шаҳрида бўлиб ўтаётган «Qatar Travel Mart» халқаро кўргазмасида мамлакатимиз миллий стендини намойиш этди.
Жорий йил 17 октябрда Тошкент шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов ва Қатар Савдо-саноат палатаси раисининг биринчи ўринбосари Шайх Муҳаммад Бин Аҳмад ал-Куварий иштирокида Ўзбекистон ва Қатарнинг давра суҳбати ўтказилди.
2024 йил 16 октябрда Самарқанд шаҳрида “Ўзавиация” агентлиги делегацияси билан Қатар Давлати Авиация маъмурияти делегацияси ўртасида икки томонлама учрашув бўлиб ўтди.
Бунинг учун томонлар ҳамкорлик шартномасини тез кунларда имзолашга келишиб олди.
Қатардаги Weill Cornell Medicine тадқиқотчилари пластик идишга солинган сувнинг одам саломатлиги ва атроф-муҳит учун хавфлилигини аниқлашди.
Транспорт вазири Илҳом Махкамов Қатар фуқаро авиацияси раҳбари Муҳаммад Фалеҳ Ал Ҳажри билан учрашди.
Бугун Камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазирлигида Қатар давлат Меҳнат вазири Жаноб Али бин Самиҳ ал-Марри бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув ўтказилди.