Ўзбекистон Республикаси Бош прокурори Ниғматилла Йўлдошев мамлакатимиз аҳолисига мурожаат билан чиқди.
Бухоро ва Хоразм вилоятларида Давлат хавфсизлик хизмати томонидан ўтказилган тезкор тадбирда фуқаролардан пора талаб қилган 2 нафар прокуратура ходимлари ушланди.
Фуқаролар коррупциявий жиноятлар ҳақида @bpantikoruz_bot Телеграм ботига ҳамда Бош прокуратуранинг ишонч телефонларига мурожаат қилишлари мумкин.
Ижтимоий ёрдам маблағларини олиб келаётган 10 258 та оила “Ижтимоий ҳимоя ягона реестри”дан чиқарилди.
Бош прокурорнинг буйруғига асосан адлия катта маслаҳатчиси Азамат Эгамбердиевич Мирзаев Тошкент вилояти прокурори лавозимига тайинланди.
Бош прокуратура Шайхонтоҳур туманида ҳоким ёрдамчиси фуқароларнинг 635 миллион сўмини ўзлаштиргани ҳақида хабар берганди. Тошкент шаҳри ҳокимлиги пойтахтда бундай тавсифга мос келадиган мансабдор шахс йўқлигини билдиргач, Бош прокуратура ҳокимлик муносабатига расмий ахборот билан чиқди.
Бош Прокуратура томонидан Тошкент шаҳрининг Шайхонтоҳур туманида фаолият юритган ҳоким ёрдамчиси фуқароларнинг 635 млн сўм кредит пулларини ўзлаштириб, ўз эҳтиёжларига ишлатиб юборгани ҳақида хабар берилганди.
Шифокорлар томонидан кўрсатилган зарур тиббий ёрдамга қарамасдан, уларнинг 5 нафари вафот этган.
Собиқ “Аёллар ва эркаклар гимназияси”нинг (ХIX аср) кириш эшиклари ўзбошимчалик билан, тегишли рухсат олинмасдан алмаштирилган.
Бош прокуратура, Энергетика вазирлиги ҳамда манфаатдор вазирлик ва идоралар, илмий муассасалар, йирик стратегик корхоналар вакилларидан иборат ишчи гуруҳ тузилди.