Ижтимоий тармоқларда Бухородаги мактабларнинг бирига ўқувчилар қуролланиб бораётгани ҳақида хабарлар тарқалиб жамоатчиликнинг муҳокамаларига сабаб бўлди. Ҳолат юзасидан Вилоят Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси муносабат билдирди.
Ушбу “Заправка“да 3,7 млрд сўмлик АИ-80 маркали автобензин ноқонуний тарзда цистернадан сотиб юборилган.
“Ўзенергоинспекция“ Бухоро вилоят ҳудудий бошқармаси томонидан вилоятда назорат тадбирлари ўтказилмоқда.
Ижтимоий тармоқларда Когон-Бухоро йўлида дарахтларнинг қўпорилаётгани ҳақида хабарлар тарқалиб жамоатчиликнинг эътирозларига сабаб бўлди. Вилоят Экология бошқармаси ҳолат юзасидан маълумот берди.
Шу йилнинг 17 февраль куни Қоракўл туман Фавқулодда вазиятлар бўлимига Қоракўл тумани “Эски қала“ МФЙ йўл ёқасида жойлашган автоэҳтиёт қисмлари дўконида ёнғин юзага келгани ҳақида хабар берилган.
Ҳодиса оқибатида ёнғин юзага келмаган, жабрланганлар ва ҳалок бўлганлар йўқ.
Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирининг тегишли буйруғи билан полковник Аюбов Шукурлло Ҳамроевич Бухоро вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Чекловлар сайёҳлар ва маҳаллий аҳоли хавфсизлигига таҳдид солаётгани билан боғлиқ.
Ғиждувон Қўрғони «Буюк ипак йўли» ёқасида жойлашган бўлиб, Х асрдаёқ Марказий Осиёнинг йирик шаҳарлари: Самарқанд, Бухоро ва Шаҳрисабз шаҳарлари қаторида қайд этилиб, ўша даврларда Бухоронинг шимолий пойтахти сифатида тан олинган.
Президент Шавкат Мирзиёев 29 ноябрь куни Бухоро вилоятида қўшимча имкониятларни юзага чиқариш, инвестиция ва иш ўринларини кўпайтириш чора-тадбирлари бўйича йиғилиш ўтказди.